Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

Hastalanınca İyileşmek İçin Neler Yaparız?

Hastalanınca İyileşmek İçin Neler Yapılmalı? 

Sonraki Ödev:  Yaz Tatilinizde Neler Yapmayı Planlıyorsunuz? Özenli ve Okunaklı Bir Şekilde Yazınız.

Hastalanınca İyileşmek İçin Neler Yaparız

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 255-256-257-258-259 Cevapları MEB Yayınları

Zaman zaman insanlar hastalanmakta ve iyileşmek için çaba sarf etmektedirler. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte sıklıkla hastalanan kişiler öncelikle olarak bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

Burada hastalanmadan önce yapılacak olanlara da dikkat edilirse hastalanma oranı daha da azalmaktadır. Örneğin soğuk su içmemek, ince giyinmemek, besin değeri yüksek olan yiyecekler tüketmek hastalanma riskini en aza düşürmekte olan etkenlerdir. Aynı zamanda bitki çayları içmek de kişinin bağışıklığını yükseltmekte ve hasta olma riskini düşürmektedir. Hasta olmak durumunda ise iyileşmek için her ne kadar doktorun verdiği ilaçlar kullanılsa da aynı zamanda yenilen besinlere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Hastalanmadan önce tedbir almak son derece önemli olmaktadır.

Sonraki Ödev:  Sağlık ve Spor Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.