Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:54 - Mehmet Yazdı

İçinde Yaşadığınız Toplumun Ne Gibi İhtiyaçları Vardır, Bu İhtiyaçların Karşılanması Konusunda Neler Yapabilirsiniz?

İçinde Yaşadığınız Toplumun Ne Gibi İhtiyaçları Vardır, Bu İhtiyaçların Karşılanması Konusunda Neler Yapabilirsiniz? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  Dağıtımda Dron Kullanımı Ne Gibi Kolaylıklar Sağlayabilir? Tartışınız.

İçinde Yaşadığınız Toplumun Ne Gibi İhtiyaçları Vardır, Bu İhtiyaçların Karşılanması Konusunda Neler Yapabilirsiniz Tartışınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135-136-137-138-139-140. Cevapları MEB Yayınları

Öncelikle iletişim bağlamında belli kopukluklar meydana geliyor. Bunların ilk etapta giderilmesi gerekir. Bunlar giderilirse eğer daha çok ve sağlıklı bir iletişim kurulabilir. Ayrıca yaşadığım yerde çok fazla nüfus artış oluyor. Yani gelişmiş bir alt yapıya sahip olduğu için bu durum göç almasında etkili olur.

Bu yüzden özellikle çevre illerden gelen kişi sayısı bir hayli fazla. Bu durum bir yerden sonra şehrin bu nüfusu taşıyamaması anlamına geliyor. Bu da özellikle sağlık alanında çok fazla yoğunlaşma olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için çevre illerde de aynı gelişme ve alt yapı sağlanabilir. Böylece nüfus artışı bir ilde toplanmaz.

Sonraki Ödev:  Nuri Demirağ Hangi Kişilik Özelliklerine Sahiptir?
Sonraki Ödev:  Nuri Demirağ Hangi Alanlarda Çalışmalar Yapmıştır? Yaptığı Çalışmalar Ülke Ekonomisine Ne Tür Katkılar Sağlamıştır?
Sonraki Ödev:  Savaş ve Afet Durumlarında Zor Şartlar Altında Yaşayan İnsanlar İçin Neler Yapılabilir? Fikirlerinizi Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap