Anasayfa Kitap Cevapları
7 Şubat 2024, 0:36 - Zülal Güneş Yazdı

Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar? Yazınız.

Karantinaya Alınan Bölgelerde Yaşayan İnsanların Karşılaşabileceği Sorunlar Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir? Yazınız.

Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 113-114-115. Cevapları MEB Yayınları

Karantina kavramı son yıllarda çok sık duyduğumuz ve hayatımıza maalesef girmiş bir kavram durumdadır. Pandemi sürecinde tüm dünya gibi bizlerde salgının gerektirdiği karantina süreçlerini yaşamak zorunda kaldık.

Bu süreçte yaşadığımız sorunlar doğal olarak; rahat bir şekilde ve istediğimiz gibi seyahat edemedik ve bulunduğumuz yerden değil ülkeyi şehirden bile ayrılamadık. Karantina süreçlerinde birçoğumuz eğer kendi işlerimizi yapıyorsak, para kazanamadık çünkü dükkanlarımızı açamadık açsak bile müşteri bulamadık ve maddi olarak ciddi zor süreçlerden geçtik. Yiyecek, içecek, ilaç gibi temel konulara ulaşma da, zaman zaman sorunlar yaşadık. En önemlisi de tüm bunlardan dolayı, psikolojik olarak, mutsuz, huzursuz ve hatta umutsuzlaştık. Karantina süreçleri geçtiği halde halen üstümüzde bulunan bir negatif enerji devam etmektedir.

Sonraki Ödev:  Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı? Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap