Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 20:37 - Zülal Güneş Yazdı

Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir? Yazınız.

Ebola Virüsü Sonucu Oluşan Karantina Uygulaması Hangi Hakları Kısıtlanmıştır?

Sonraki Ödev:  Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz? Tartışınız.

Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir Yazınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111-112-113-114-115. Cevapları MEB Yayınları

Salgınların, virüslerin bol olduğu dönemlerden geçiyoruz. Ebola virüsü de aynı şekilde birçok insana zarar vermiş bulaşıcı bir virüs olarak ortaya çıkmıştır.

Pandemik olan her rahatsızlık gibi Ebolaya karşı da önlemlerin alınması, yayılmasını engellemeye yönelik çalışmalar olması çok doğaldır ve gerekendir. Bu karantina uygulamaları, alındığı bölgedeki insanların doğal olarak rahat hareket etmelerini kısıtlayıcı önlemleri de beraberinde getirmektedir. Sokağa çıkma yasakları, seyahat kısıtlamaları gibi kontrol yaşam şartları ortaya çıktığı içinde otomatik olarak en temel en önemli hakkımız olan özgürlük hakkımız mecburi koşullardan dolayı kısıtlanmış olmaktadır. Bu seyahat engelleri olmasa, bu kez de virüsün yayılma hızı artacak ve önüne geçilemez bir hal alacaktır. Bu da hepimizin sağlığını hatta hayatını ilgilendiren bir durum olarak karşımıza çıkacaktır.

Sonraki Ödev:  Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı? Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar? Yazınız.
Sonraki Ödev:  İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.