Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 20:48 - Zülal Güneş Yazdı

İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır? Açıklayınız.

İzinsiz Yapılardan Meydana gelen Altyapı Sorunları Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar? Yazınız.

İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111-112-113-114-115. Cevapları MEB Yayınları

Büyük şehirlere özellikle belli yıllarda fazlasıyla kontrol edilemeyen göçlerin olması, bu göç eden kişilerin, gecekondu diye tabir edilen izinsiz evler yapmaları ve yıllarca bu evlerde yaşamaları ülkemizin ve özellikle de İstanbul gibi büyük şehirler için büyük bir sorun olmuştur.

Düzensiz, çarpık bir yapılaşmaya neden olan bu durumun içinde yaşayan halkta doğal olarak birçok sorunla karşı karşıya kalmıştır. En önemli sorun altyapısal olarak ortaya çıkan sorunlardır. Elektrik sıkıntısı yetersiz kablolar ve bozuk yapılmış altyapı yüzünden fazlasıyla çekilmektedir. Bunun yanında doğalgaz sıkıntısı da haliyle yaşanmaktadır. Su ve kanalizasyon konusu, atıklar konusu gibi konularda izinsiz yerleşim yerlerinde önemli problemler oluşturur. Son olarak ta belediyelerden yeterli hizmeti almaları da imkansızdır.

Sonraki Ödev:  Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı? Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir? Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.