Anasayfa Kitap Cevapları
9 Ekim 2023, 20:49 - Zülal Güneş Yazdı

Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı? Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.

Kentsel Dönüşüm Projesi İle Değişim Nasıl Olur?

Sonraki Ödev:  İzinsiz Kurulan Yerleşim Alanlarında Yaşayan Halk, Hangi Altyapı Sorunları İle Karşılaşır? Açıklayınız.

Şehrinizde Gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi Var Mı Araştırınız. Varsa Şehrin Görüntüsünü Nasıl Değiştirdiğini Tartışınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111-112-113-114-115. Cevapları MEB Yayınları

Kentsel Dönüşüm Projesi özellikle İstanbul dahilinde birçok yerde aktif ve hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Geçmişten günümüze İstanbul’un aldığı göçler, gecekondu kültürü ve çarpık, düzensiz kentleşmeden dolayı ve de sağlam olmayan binalardan dolayı bu proje oldukça önemli ve başarılı bir proje olarak öne çıkmaktadır.

Hem afet riski olan bir il olması açısından sağlam ve yeni binaların olması, hem görsel olarak daha temiz ve şık binaların olması şehre değer katmaktadır. 2012 senesinden itibaren aktif olarak başlayan proje ile İstanbul’un birçok semtinde değişimler gerçekleşmiştir ve devam etmektedir. Temel amacından kopmadan, tarihi evleri, tarihi dokuyu bozmadan yapılan Kentsel Dönüşüm her zaman yararlı bir proje olacaktır.

Sonraki Ödev:  Seyahat Etmeniz Engellenseydi Neler Hissederdiniz? Tartışınız.
Sonraki Ödev:  Ebola Virüsünün Görüldüğü Ülkelerdeki Karantina Uygulaması, Hangi Hakların Kullanılmasını Engellemektedir? Yazınız.
Sonraki Ödev:  Karantina Uygulanan Ülkelerde Yaşayan İnsanlar, Hangi Sorunlarla Karşılaşırlar? Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap