Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 0:19 - Mehmet Yazdı

Konukseverlik Nedir?

Konukseverlik Ne Demektir?

Sonraki Ödev:  Ülkemizde Tanıtmak İstediğiniz Bir Yer Hakkında Bilgi Toplayarak Bir Sunum Hazırlayınız.

Konukseverlik Nedir

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 183-184-185-186-187-188-189. Cevapları MEB Yayınları

Konukseverlik Türk kültüründe yeri olan hoş davranışlar arasında karşımıza çıkmaktadır. Konuksever insanlar, evlerine misafir olarak gelen kişilere iyi davranmaktan ve hizmet etmekten mutluluk duyan insanlardır.

Onları her seferinde iyi ağırlar ve misafirperver davranışlar sergilerler. Eğer bir kişi evine gelmiş olan misafirleri iyi bir şekilde ağırlıyor ve bu davranışından mutluluk duyuyorsa konuksever olarak nitelendirilir. Dolayısıyla bu kelime misafirperver kelimesi ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Kültürümüz içerisinde misafirperverlik her zaman desteklenen, yüceltilen ve hoş görülen davranış tipleri arasında yer alır. Türk insanının konuksever, iyi niyetli davranışları ile bağlantılı olarak Türk kültürü de dünya çapında misafirperver bir kültür olarak popülerlik kazanmıştır.

Sonraki Ödev:  Evinize Gelen Misafiri Nasıl Ağırlarsınız?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.