Anasayfa Kitap Cevapları
30 Nisan 2023, 1:59 - Mehmet Yazdı

Peygamberimiz İslam’a Açıktan Davetine Başladığında Mekkelilerin Tepkisi Ne Olmuştur?

Peygamberimiz (s.a.v.) İslam’a açıktan davetine başladığında Mekkelilerin tepkisi ne olmuştur?

Sonraki Ödev:  Peygamberimiz Mekke'de İslam'ı Yayarken Ne Gibi Zorluklar Yaşamıştır?

Peygamberimiz İslam'a Açıktan Davetine Başladığında Mekkelilerin Tepkisi Ne Olmuştur

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 74-75-76-77-78-79-80-81-82. Cevapları FCM Yayıncılık

İslam’a açık davet başladığında, Mekke halkı buna hemen karşı çıkmadı. Hz. Muhammed putlara tapmanın yanlış olduğunu ve sadece Allah’a ibadet edilmesi gerektiğini söylediğinde protesto ettiler. Taş, ahşap, metal vb. yüzyıllardır kendi elleriyle işlenmiştir. Kumaş putlara tapan Mekkelilerin bu duruma tepki göstereceklerini biliyordu. Ayrıca Peygamberimiz, zamanın inatçı, din adamı, cahil ve bedevi kabilelerine, ani bir direniş ve tepkiyi kışkırtmamak ve zayıfların incinmemesi için onları anlamalarını bildirmiştir.

Hz.Muhammed (sav) peygamber olmadan önce Arap Yarımadası’nda bir cehalet dönemi vardı. Bu süre zarfında Hertz Muhammed’in davranışları üzücüydü ve sık sık dua etmek ve yalnız vakit geçirmek için Nur Dağı’ndaki Hira Mağarası’na gitti.

Sonraki Ödev:  Boykot Ne Anlama Gelmektedir?
Sonraki Ödev:  Peygamberimiz (s.a.v.) Taif'e Niçin Gitmiş Olabilir?
Sonraki Ödev:  İslam Tarihinde İlk Hicret Nereye Yapılmıştır?
Sonraki Ödev:  Hz. Hatice Ya da Ebu Talip Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Peygamberimizin Mekke Dönemi’nde Yaptığı Davetlerle İlgili En Çok Dikkatinizi Çeken ve Sizi Etkileyen Husus Ne Oldu? Niçin?
Sonraki Ödev:  Boykot Yıllarında Müslümanların Karşılaştığı Zorluklarla İlgili Bir Araştırma Yapınız
Sonraki Ödev:  Hz. Hamza Ya da Hz. Ömer Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sonraki Ödev:  Peygamberimize İlk İnen Ayetlerde Hangi Konulara Vurgu Yapılmaktadır? Bu Ayetlerin Vermek İstediği Mesajı Sınıfınızda Değerlendiriniz.
Sonraki Ödev:  Hz. Hamza ve Hz. Ömer Gibi Mekke'nin İki Güçlü İnsanının İslam'ı Kabul Etmesi, Mekkeliler Üzerinde Nasıl Bir Etki Meydana Getirmiştir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.