Anasayfa Kitap Cevapları
23 Mart 2024, 6:32 - Mehmet Yazdı

Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir? Düşüncelerinizi Belirtiniz.

Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir?

Sonraki Ödev:  Teknolojik Gelişmeler Doğrultusunda Sürekli Olarak Güncellenen Robotlar, Sosyal Hayatın Hangi Alanlarında Karşımıza Çıkmaktadır?

Teknolojinin Giderek Daha Da Geliştirdiği İcatlar, İnsanların Hayatını Nasıl Etkileyecektir Düşüncelerinizi Belirtiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 143-144-145-146 Cevapları MEB Yayınları

Teknolojinin geliştirdiği icatlar günümüzde nasıl insan hayatını kolaylaştırıyorsa ilerideki zamanlarda da insan hayatını kolaylaştıracaktır. Ben böyle düşünüyorum.

Örnek vermek gerekirse eskiden çamaşır ya da bulaşık makinesi yoktu ve eski zaman insanları bu gibi ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça zorluk çekiyordu. Buradan hareketle bakıldığında teknoloji gelişti ve yeni icatlar meydana geldi. Hemen hemen her evde çamaşır ve bulaşık makinesi yer almaya başladı. Buna göre bakıldığında teknolojinin getireceği yeni icatlar da insan hayatını kolaylaştıracak düzeyde olacaktır. Fakat bu icatların belki de tek dezavantajı insana ve insan gücüne ihtiyacın kalmamış olmasıdır. Başka örneklerden yola çıkarak icatlar insanların yerini almaktadır böylelikle bireyler zamanla işsiz kalmaktadır.

Sonraki Ödev:  Teknolojinin Sürekli Değişmesi ve İlerlemesi Hayatımızı Nasıl Etkilemektedir? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Yapay Zekâ Gelecekte Hayatımızı Hangi Yönlerden Etkileyebilir? Düşüncelerinizi Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Teknolojideki Bu Gelişmelerin Katkıları Yanında Olumsuzlukları da Vardır. Bu Olumsuzluklar Neler Olabilir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap