Anasayfa Kitap Cevapları
22 Mayıs 2023, 23:31 - Zülal Güneş Yazdı

Türk Kadınının Siyasi Temsilini, Topluma Katkıları Açısından Yorumlayınız.

Türk Kadınının Siyasi Temsilinin Topluma Faydaları Hakkında Bilgi Veriniz.

Sonraki Ödev:  Türk Kültüründe Kadına Verilen Önemle İlgili Örnekler Veriniz.

Türk Kadınının Siyasi Temsilini, Topluma Katkıları Açısından Yorumlayınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 217-218-219-220-221-222 Cevapları MEB Yayınları

Türk kadının siyasi  bir alan içinde de her zaman değer görmüştür. Hatta günümüzde bu alana bakıldığı zaman bu yapı içindeki değişim de fark edilir. Çünkü siyasi alana bakıldığı zaman kadının aslında toplum içindeki yeri ve önemi ön plana çıkıyor.

Kadın bugün siyasi zemin içinde hiç de azımsanmayacak bir sayıya sahip. Yani kadın bugün yönetim içinde bile oldukça fazla olan bir sayı ile size hizmet verir. Kadın bu alanda genel olarak toplumsal bir yapı içinde değer gördüğünü de vurguluyor. Kadın her zaman yönetim ve siyasi bir zemin içinde var olmuştur. Çünkü kadının buna uygun olan bir yapısı da mevcut. Bu da onu tetikliyor.

Sonraki Ödev:  Ülkemizde Toplumsal Hayatta Başarılarıyla Örnek Olan Başka Hangi Kadınları Biliyorsunuz? Söyleyiniz.
Sonraki Ödev:  Millî Sporcumuz Nesrin Olgun Arslan, Türk Kadınının Toplumsal Yönden Temsiline Nasıl Bir Örnek Olmuştur? Düşüncelerinizi Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Çevrenizden Ekonomik Hayata Katkıda Bulunan Kadınlara Örnekler Veriniz.
Sonraki Ödev:  Toplumda Kadın-Erkek Ayrımının Yapılması Ne Gibi Sorunlara Yol Açar? Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.