Anasayfa Kitap Cevapları
14 Şubat 2024, 16:16 - Aysel Alpay Yazdı

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 48-49. Cevapları Hecce Yayıncılık

Kanunlarla Eşitlik Cevapları

3. Ünite Adalet ve Eşitlik: 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 48-49 Cevapları Hecce Yayınları


4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 48 Cevapları Hecce Yayıncılık

Hazırlanalım

“… Bir rüyam var. Gün gelecek, çocuklar derilerinin rengine göre değil, karakterlerine göre değerlendirildikleri bir ülkede yaşayacaklar.”
Martin Luther King (Martin Luter King)’in bu sözünden ne anlıyorsunuz? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
Cevap: Irk ayrımı yapılmasından ve bir gün bu ırkçılığın son bulacağından bahsediliyor.


4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 49 Cevapları Hecce Yayıncılık

Aşağıdaki soruların yanıtlarını metinden hareketle defterinize yazınız.

1. Çocuğun babası gencin hatasını affetme ya da görmezden gelme konusunda yetkili olabilir mi?
Cevap: Hayır babanın böyle bir yetkisi olmamaktadır.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 26-27 Cevapları MEB Yayınları

2. Başkalarına karşı işlenen suçları görmezden gelmek ya da hak kaybına uğrayan kişi adına onu affetmek uygun bir davranış mıdır?
Cevap: Hayır bunlar uygun davranışlar değildir. Hak sahibine destek olmamız gerekir.

3. Yasalar önünde genç yaşlı, kadın erkek demeden herkesin eşit olması neden önemlidir?
Cevap: Daha adil bir dünya ve insanların bağımsızlığı için önemlidir.


Etkinlik Zamanı

Bu etkinlik ile dünyadaki eşitsizliğin son bulması için düşünce üreteceğiz. “Dünyadaki her insanın eşit olması için neler yapılmalıdır?” konulu bir kompozisyonu defterinize yazınız. Yazdığınız kompozisyonu arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:

Dünyada yaşayan her bireyin eşitlik içinde bir hayat sürmesi, adil ve eşit olması gerekir. Ancak, bu hedefe ulaşmak için çeşitli adımlar atılması gereklidir. İnsanların eşit haklara sahip olmalarını sağlamak için aşağıda belirtilen önemli adımların atılması gerekmektedir.

İlk olarak, eğitim sisteminde yapısal değişiklikler yapılmalıdır. Herkesin eğitim almaya ve yeteneklerini geliştirmeye hakkı vardır. Bu nedenle, imkanı olmayan öğrencilerin eğitime erişimi kolaylaştırılmalıdır. Buna benzer olarak yoksulluğun azaltılması, gelir eşitsizliklerinin giderilmesi, ekonomik fırsatların herkes için eşit şekilde sunulduğu bir ortam oluşturmak da önemlidir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 12-13 Cevapları Hecce Yayıncılık

Dünyadaki her insanın eşit olması gerekmektedir. Herkes için eşit eğitim, yoksulluğun azaltılması, ayrımcılıkla mücadele ve cinsiyet eşitliği sağlanması gibi konular üzerinde çalışmak, daha adil ve eşit bir toplumun sağlanması için önemlidir.


Bir Sonraki Derse Hazırlık

Eşitlik ve adaletle ilgili bir haber, hikâye veya görsel vb. bularak bir sonraki derse getiriniz. Getirdiğiniz materyalleri ders bitiminde inceleyiniz.
Cevap:

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 49 Cevapları Hecce Yayıncılık 4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 48-49. Cevapları Hecce Yayıncılık

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.