Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:24 - Mehmet Yazdı

Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız?

Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal’in Bağımsızlığa Önem Vermesinin Nedenleri Neler Olabilir?

Bağımsız Bir Ülkenin Vatandaşı Olmasaydınız Hangi Özgürlüklerden Yararlanamazdınız

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 167-168-169. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

Bağımsız ülkelerde insanlar özgür şekilde yaşayabilmektedir. Özgürlük insanlar için oldukça önemli olan bir durumdur. Çünkü insanların hayatlarına diledikleri gibi devam etmeleri ve bireysel olarak ihtiyaçlarını karşılamaları için özgürlüğe ihtiyaçları vardır.

Özgürlüğü kısıtlanmış bireyler hayatın hiçbir alanında aktif olarak faaliyet gösterememektedir. Bu durumda bağımsız olunmasaydı kendimizi ifade etme hakkımız, özel hayatın gizliliği, haberleşme ve seyahat etme gibi özgürlükler de olmazdı. Yazma, okuma ve konuşma hakları da özgürlüğün olmadığı bir yerde olmazdı. Seçme seçilme hakkı, haberleşme hürriyeti, din ve vicdan hürriyeti, basın hürriyeti gibi haklardan da yoksun olunurdu. En öenmlisi de eğitim hakkı elimizden alınırdı.

Sonraki Ödev:  Ulusal Egemenlik Sözünden Ne Anlıyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.