Anasayfa Kitap Cevapları
29 Eylül 2023, 22:19 - Mehmet Yazdı

Bir Arkadaşınız Size “imanın Şartları Nelerdir?” Diye Sorsaydı Nasıl Bir Cevap Verirdiniz?

Bir arkadaşınız size “İmanın şartları nelerdir?” diye sorsaydı nasıl bir cevap verirdiniz? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Kur’an-ı Kerim ile ilgili bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bir arkadaşınız size İmanın şartları nelerdir diye sorsaydı nasıl bir cevap verirdiniz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 31-32-33-34-35-36. Cevapları MEB Yayınları

Bana inancımın gereklerini soran bir arkadaşıma Amentü duasını okuyarak cevap verdim. Müslümanların dini olan İslam, belirli kurallara dayanmaktadır. İslam dinine göre insanın inandığı şey dinine uygun olmalıdır. İnanmak, inanmak demektir. Dolayısıyla Allah’ın varlığına inananların bu şartları yerine getirmeleri gerekir. Allah’a inanmak için beş dine daha inanmak gerekir. Ama önce Allah’a iman gelir. Müslüman bir ülke olarak her zaman İslami değerlere sahip çıkmaya çalıştık. İslam’ın şartları ve iman şartları çok önemlidir. İslam’ın temel şartları olduğu gibi imanın şartları da vardır. İslam’ın gereklerini yerine getirmeye çalıştığımız gibi, imanın gereklerine de aynı özeni göstermeliyiz. İmanın şartları; Allaha inanmak, meleğine inan, kitabına inan , peygamberlerine inanmak, ölümden sonra hayata inanmak, Kaderde iyilik ve kötülüğün Allah’tan geldiğine inanmak

Sonraki Ödev:  İslam Diniyle İlgili Olduğunu Düşündüğünüz On Kelimeyi Defterinize Yazınız.
Sonraki Ödev:  İslam, Kelime-i Tevhid, Kelime-i Şehadet, İman, İbadet Anlamları
Sonraki Ödev:  Amentü Duası Hakkında Neler Biliyorsunuz? Sorusunu Çevrenizden Beş Kişiye Sorup Aldığınız Cevapları Defterinize Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.