Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 17:21 - Mehmet Yazdı

Büyükleriniz size ne tür öğütler verir?

Büyükleriniz size ne tür öğütler verir? Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  Tahiyyat Duasının Anlamını Okuyup Dikkatinizi Çeken Bölümleri Yazınız.

Büyükleriniz size ne tür öğütler verir

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 68-69-71-72-74-75. Cevapları MEB Yayınları

Büyüklerimiz yalan söylememe, dürüst olma, kimsenin malını izinsiz almama, sabırlı olma, derslerine çalış, anne ve babaya iyi davran, eşyalarını düzgün kullan, Allah’a dua et, hayvanları korumamız konusunda öğütler verir.

Büyüklerimizin öğüt vermesi iyiliği ve kötülüğü birbirinden ayırmamız açısından son derece önemlidir. Bu nedenle onlardan gelecek her bir öğüdü dikkatle dinleyerek yaşamımızda mutlaka uygulamaya koymalıyız. Çünkü büyüklerimiz bizim kötülüğümüzü istemeyerek fayda sağlayacak şeylerle uğraşmamızı ister. Eğer bizlerde fayda sağlayacak şeylerle ilgilenirsek bu durumdan çok fazla memnun olmaya başlarlar. Onları mutlu etmek ve en önemlisi de bizimde yaşamamızın güzel şekilde devam etmesi açısından her bir öğüdü kulağımıza küpe yaparak uygulamaya koymaya çalışmalıyız.

Sonraki Ödev:  Tahiyyat Duası Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.