Anasayfa Kitap Cevapları
11 Ekim 2023, 11:00 - Zülal Güneş Yazdı

Çevrenizdeki İnsanlar Hangi Mesleklerle Uğraşmaktadır? Söyleyiniz.

Çevrenizdeki İnsanların Meslekleri Nelerdir?

Sonraki Ödev:  Nitelikli İnsan Gücü Denildiğinde Ne Anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

Çevrenizdeki İnsanlar Hangi Mesleklerle Uğraşmaktadır Söyleyiniz.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182-183-184-185 Cevapları MEB Yayınları

Makine mühendisi, inşaat mühendisi, kuaför, bilgisayar mühendisi gibi pek çok dalla uğraşan kişilerden bahsedebilirim. Abilerim ve ablalarım bu işlerle uğraşmaktadır. Bunun haricinde babam serbest meslek yapmakta ve annem ev hanımıdır.

Bu yüzden de pek çok meslek tarzını tanıma ve onlar hakkında bilgi edinebilme fırsatım olmuştur. Edindiğim bilgilerle gelecekteki mesleğim konusunda daha iyi fikirler düşünebilir ve bunları rahatlıkla uygulayabilirim. Bu meslek dallarında çalışan ailem oldukça iyi ve güzel şekillerde meslek dallarını bana önermektedir. Abilerim ile kurduğum diyaloglar ile doktorluk ya da avukatlık gibi meslek dalları konusunda daha fala iyi olabileceğim ama sevdiğim mesleği yapmanın oldukça önemli olduğu hakkında abilerimden bilgiler aldım.

Sonraki Ödev:  Doğru Bir Meslek Seçmek İçin Kendimize Hangi Soruları Sormalıyız? Düşüncelerinizi Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.