Anasayfa Kitap Cevapları
28 Nisan 2023, 0:13 - Mehmet Yazdı

Dengeli Beslenmekten Ne Anlıyorsunuz?

Dengeli Beslenmekten Ne Anlıyorsunuz? Açıklayınız.

Dengeli Beslenmekten Ne Anlıyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 214-215-216-217-218 Cevapları MEB Yayınları

Bir kişi hayatını devam ettirecek enerjiyi sağlayabilmek için düzenli olarak yemek yemek zorundadır. Aksi takdirde yeterli enerjiyi elde edemez ve çeşitli sorunlar ile karşılaşır. Ancak sağlıklı bir hayata sahip olabilmek için dengeli beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir.

Dengeli beslenmek, kişinin her şeyden ancak aşırıya kaçmadan tüketmesidir. Buna gör bir insanın sebze, meyve ve hayvansal gıdaları hiçbirinde aşırıya kaçmayacak şekilde tüketmesi gerekir. Bilindiği üzere her yiyecek farklı bir besin ögesi içerir. Bu nedenle birini fazla yiyip birini az yemek sağlıklı olmayacaktır. Özellikle insanın vitamin ihtiyacının karşılanabilmesi için düzenli bir şekilde meyve ve sebze tüketmeye dikkat etmesi önem taşımaktadır.

Sonraki Ödev:  Fazla Yemenin Zararları Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.