Anasayfa Kitap Cevapları
10 Ekim 2023, 18:49 - Zülal Güneş Yazdı

Kadınların Cumhuriyet Dönemi’nde Elde Ettiği Ekonomik, Sosyal ve Siyasal Hakların Demokrasinin Gelişmesine Katkısı Nelerdir?

Kadınlara Verilen Hakların Demokrasiye Etkisi Nedir? Tartışınız.

Sonraki Ödev:  Atatürk Dönemi’nde Çok Partili Siyasi Hayata Geçilememesinin Nedenleri Neler Olabilir? Açıklayınız.

Demokrasinin Temel İlkeleri Nelerdir Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 183-184-185-186-187-188. Cevapları MEB Yayınları

Kadınların Cumhuriyet döneminde elde ettiği ekonomik sosyal ve siyasal hakların demokrasinin gelişmesine katkıları nelerdir. Sorusuna baktığımızda kadınların daha fazla ön plana çıktığı işlerin bulunması ve bu işlerde oldukça başarılı olmaları ekonomik hayatta daha fazla ön plana çıkmalarına sebebiyet vermiştir.

Aynı zamanda sosyal hayatta başarılı güçlü kadınların bulunması erkeklerin tek fikirle hareket etmemesine ve daha fazla tartışarak kolları daha fazla pekiştirmelerini ve daha ayrıntılı şekilde düşünmelerini neden olmuş. Bu şekilde de daha iyi kararlar verilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda siyasal hakların artması ile beraber kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi üzerine kadınların oyları da kullanılmaya başlanmış ve halkın tüm oyu alınarak doğru şekilde seçimler yapılmıştır.

Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet Yönetiminden Yana Olduğunu Gizlememesi Onun Hangi Özelliğini Göstermektedir?
Sonraki Ödev:  Büyük Millet Meclisinin Açılması, Ülkemizde Demokrasinin Hangi İlkesinin Gerçekleştiğini Göstermektedir? Açıklayınız
Sonraki Ödev:  Cumhuriyetin İlanının Halk Egemenliğinin Gerçekleşmesi Açısından Önemi Nedir? Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Mustafa Kemal Atatürk, Mecliste Birden Fazla Siyasi Parti Olmasını Neden İstemiştir? Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap