Anasayfa Kitap Cevapları
1 Mayıs 2023, 19:34 - Zülal Güneş Yazdı

Güzel Ahlak İle İlgili Yazı

Ahlak İle İlgili Bilgilendirici Metin

Sonraki Ödev:  Ahlak ve Adalet Kavramlarının Anlamlarını Araştırıp Öğreniniz.

Güzel Ahlak İle İlgili Yazı

Sonraki Ödev:  7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 59-60-61-62-63-64-65-66-67-68-69-70-71-72-73. Cevapları GÜN Yayınları

Toplumla beraber yaşayan herkesin uyması gereken kurallar bütününe ahlak adı verilir. Ahlak kurallarının bazıları yasalarla da düzenlenmiştir. Ancak yasalarda olmayan belirli kurallarda bulunur. Her insanın bu kurallara harfiyen uyması gerekir. Ahlaki kuralların çoğu uygulanmadığında insanlara direkt olarak ceza vermez. Ancak ahlaka uygun davranmayan kişiler insanlar tarafından dışlanır.

Ahlak, bir insanın yapması gereken erdemli davranışlardan bir tanesidir. Güzel ahlaka sahip olan insanları herkes sevecektir. Bu yüzden hayatımızın her anında ahlaka uygun davranışlar sergileyerek hareket etmemiz gerekir. İnsanlar için en vazgeçilmez erdem güzel ahlaktır. Yaşadığımız her an ahlak kurallarına uyarak hareket etmeliyiz. İnsanları rahatsız edecek davranışlardan uzak durmalıyız. Böylece Allah’ında takdirini kazanırız.

Sonraki Ödev:  Hz. Salih Hakkında Bir Araştırma Yapınız.
Sonraki Ödev:  Güzel Ahlaklı Bir İnsan Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?
Sonraki Ödev:  Hz. Peygamber İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir? Yorumlayınız.
Sonraki Ödev:  Adaletli Olmanın Önemi ve Adaletsizliğin Yol Açacağı Sorunlar Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap