Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:24 - Mehmet Yazdı

Güzel Ahlaka Örnek Olarak Beş Davranış Yazınız.

Güzel ahlak 5 tane örnek

Sonraki Ödev:  el-Fâtiha Sözünü Duyunca Ne Yaparsınız?

Güzel ahlaka örnek olarak beş davranış yazınız.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 72-73-74-75-76. Cevapları MEB Yayınları

Güzel ahlakın ne olduğu ve hangi davranışların güzel ahlak örnekleri olduğu hakkında kısa bilgi verir. Anne babaya iyi davran, toplu taşıma araçlarında yaşlılar, gaziler, engelliler ve hamileler için kişisel hükümler, büyüklere saygı göstermek.

Yetimlere, yoksullara ve muhtaçlara yardım etmek, akrabalarımızı ziyaret etmek, adil, adil, dürüst, güvenilir,  sözümüzü tut, insanların haklarını ihlal etmeyin, kırılacak kalp yok, yalan söylemeyin, kötü söz söylemeyin. Ahlak kelimesinin anlamı. Bir insanı iyi ya da kötü niteliklere sahip olmaya sevk eden ahlaki değerler ve davranışlar bütününe ahlak denir. Örneğin yalan söylememek ve kibar olmak etik davranışlardır. Güvene ihanet etmek ve sözleri tutmamak ahlaka aykırıdır. Bu tür örnekleri çoğaltabiliriz.

Sonraki Ödev:  Sınıf Ortamında Birbirinize Saygınızı Gösteren Üç Davranış Yazınız.
Sonraki Ödev:  Aile Büyüklerimiz ve Kardeşlerimizle İlişkilerimiz Nasıl Olmalıdır? Örneklerle Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Arkadaşlarımıza Nasıl Davranmalıyız? Kısaca Açıklayınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.