Anasayfa Kitap Cevapları
29 Nisan 2023, 14:38 - Mehmet Yazdı

Hz. Muhammed’in Ailesinden Kimleri Biliyorsunuz?

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Ailesinden Kimleri Biliyorsunuz?

Hz. Muhammed’in Ailesinden Kimleri Biliyorsunuz

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 78-79-80-81-82-83 Cevapları MEB Yayınları
  • Annesinin adı: Amine,
  • Babasının adı: Abdullah,
  • Babannesinin adı: Fatıma,
  • Dedesinin adı: Abdülmuttalib,
  • Anneannesinin adı: Berre,
  • Süt Kardeşi: Şeyma,
  • Süt Annesi: Halime

Aile insan hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Hz. Muhammed’i daha yakından tanıyabilmek için onun aile büyükleri bilmemiz gerekir. Hz. Muhammed (Kureyş kabilesinden ve Haşimoğulları sülalesindendir. Kureyşliler dürüstlükleri ile bilinirdi.

Hz. Muhammed’in dedesi Abdülmuttalip, Kureyş kabilesinin ileri gelen kişileri arasındadır. İnsanlar arasında soyluluğu ile tanınırdı. Zemzem kuyusunun yerini bulmuş ve zemzem suyunu yeniden çıkarmıştır. Hz. Muhammed’in babası ve annesi Mekke’de herkes tarafından sevilen kişilerdi. Babası Abdullah ticaret amacıyla gittiği Şam’da hastalandı ve Medine’de vefat etti. Bu nedenle Hz. Muhammed yetim olarak doğdu.

Sonraki Ödev:  Mekke Şehri ve Kâbe İle İlgili Neler Biliyorsunuz?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.