Anasayfa Kitap Cevapları
23 Eylül 2023, 1:11 - Mehmet Yazdı

İletişim araçları ile neler yapabiliriz?

İletişim araçları ile neler yapabiliriz? Kısaca araştırınız

iletişim araçları nelerdir

İletişim araçları teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bir çok kişinin kullandığı bir araç haline gelmiştir. İletişim araçlarından en çok kullanılan Cep telefonu ve bilgisayar gibi araçlar neredeyse herkeste ve her evde bulunan teknolojik ürünlerdir. Bu ürünleri iletişim için ve farklı amaçlar içinde kullanabilmekteyiz.

İletişim araçlarını daha çok sevdiklerimizi arayıp konuşmak için, onlar ile mesaj ile sohbet etmek için veya onlar ile görüntülü konuşarak iletişim kurmamıza yarar. İletişim araçları sadece bizleri karşımızda ki insan ile görüşmemizi sağlayan bir araç değildir.

İletişim araçları bazen haberlere ulaşmamıza, bilgi sahibi olmamıza, çeşitli araştırmalar yapmamıza ve boş zamanlarımızda vakit geçirmemizi sağlar. İletişim araçlarının yaygın olması dünyada gerçekleşen hiç bir şeyin gizli kalmamasını da sağlamaktadır. İletişim araçları günümüzde en çok kullanılan teknolojik araçlardır.

Sonraki Ödev:  3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 157-159-160-161-162. Cevapları MEB Yayınları

Kitle iletişim araçları olmasaydı neler olurdu

Dünyamızda insanlar arasında iletişim ve dünya ve ülkemizde var olan önemli haberlerin alınmasında kitle iletişim araçları çok büyük bir önem taşımaktadır.

Kitle iletişim araçlarını eğer olmasaydı, istediğimiz kişilerle haberleşme sağlanamayacaktı, dünyada ve ülkemizde var olan olaylar hakkında güçlükle ve kesin olmayan bilgiler alabilecektik, araştırma konularımızı bilgisayardan yapamayacaktık, hızlı bir iletişim ağı olmayacaktı gibi örnek sorunlarla karşı karşıya kalacaktık.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap