Anasayfa
Ara Bul
17 Ekim 2021, 10:21
Mehmet
Yönetici

İletişim araçları ile neler yapabiliriz?

İletişim araçları ile neler yapabiliriz? Kısaca araştırınız

iletişim araçları nelerdir

İletişim araçları teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bir çok kişinin kullandığı bir araç haline gelmiştir. İletişim araçlarından en çok kullanılan Cep telefonu ve bilgisayar gibi araçlar neredeyse herkeste ve her evde bulunan teknolojik ürünlerdir. Bu ürünleri iletişim için ve farklı amaçlar içinde kullanabilmekteyiz.

İletişim araçlarını daha çok sevdiklerimizi arayıp konuşmak için, onlar ile mesaj ile sohbet etmek için veya onlar ile görüntülü konuşarak iletişim kurmamıza yarar. İletişim araçları sadece bizleri karşımızda ki insan ile görüşmemizi sağlayan bir araç değildir.

İletişim araçları bazen haberlere ulaşmamıza, bilgi sahibi olmamıza, çeşitli araştırmalar yapmamıza ve boş zamanlarımızda vakit geçirmemizi sağlar. İletişim araçlarının yaygın olması dünyada gerçekleşen hiç bir şeyin gizli kalmamasını da sağlamaktadır. İletişim araçları günümüzde en çok kullanılan teknolojik araçlardır.

Kitle iletişim araçları olmasaydı neler olurdu
Dünyamızda insanlar arasında iletişim ve dünya ve ülkemizde var olan önemli haberlerin alınmasında kitle iletişim araçları çok büyük bir önem taşımaktadır.

Kitle iletişim araçlarını eğer olmasaydı, istediğimiz kişilerle haberleşme sağlanamayacaktı, dünyada ve ülkemizde var olan olaylar hakkında güçlükle ve kesin olmayan bilgiler alabilecektik, araştırma konularımızı bilgisayardan yapamayacaktık, hızlı bir iletişim ağı olmayacaktı gibi örnek sorunlarla karşı karşıya kalacaktık.

Yorum Yazabilirsiniz.

Lütfen Bu Ödev İle İlgili Bir Bilgi Yazın.


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6.Sınıf, 7.Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Yıldırım, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Pasifik, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Bir-Yay, Adım Adım, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.