Anasayfa Kitap Cevapları
3 Mayıs 2023, 0:54 - Mehmet Yazdı

İslamiyet’in Yayılmasında Hicret’in Ne Gibi Katkıları Olmuştur? Tartışınız.

İslamiyet’in Yayılmasında Hicret’in Ne Gibi Katkıları Olmuştur?

Sonraki Ödev:  İslamiyet’in Doğuşuyla Birlikte Toplumda Ne Gibi Değişimler Yaşanmıştır? Bildiklerinizi Söyleyiniz.

İslamiyet’in Yayılmasında Hicret'in Ne Gibi Katkıları Olmuştur Tartışınız.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 65-66-67-68-69-70-71. Cevapları MEB Yayınları

Hicret ile birlikte Müslümanlar yeni bir toprak arayışına girdi ve gittikleri her yere Müslümanlığı götürdü. Uzun yıllardır etki yaparak Müslümanlığın yayılması sağlanmıştır.

Peygamber Efendimiz hicreti Hz. Ebubekir (r.a) ile gerçekleştirmiştir. Hicretten sonra Müslümanlar kendilerini hür ve müreffeh bulacağı bir Medine dönemi yaşanmıştır. İslam bu sayede farklı şehirlere yayılmaya ve Müslüman sayısı artmaya başlamıştır. Hicret bir dönüm noktası olarak kabul edilmektedir. Hz. Ömer (r.a) döneminde hicret başlangıcında hicri takvim kullanılmaya başlanmıştır. İslamiyet’in bu dönemle hızla yayılması uzun yıllardır etkisini sürdürmüştür. Eğer hicret yapılmasaydı günümüzde Müslümanlık yayılmayacaktı veya bastırılıp yok edilecekti. Peygamber Efendimizin amacı Hicret ederek Müslümanlığı yaymaktır.

Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in İslamiyet'e İlk Çağrısına Yakın Çevresinden Başlamasının Nedenini Açıklayınız.
Sonraki Ödev:  Hz. Muhammed’in Veda Hutbesinde Verdiği Mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadası’ndaki Yaşantıyla Karşılaştırarak Söyleyiniz.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.