Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:16 - Zülal Güneş Yazdı

Nuh Tufanı Denilince Aklınıza Neler Geliyor?

Nuh Tufanı Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Nuh Tufanı Denilince Aklınıza Neler Geliyor

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 129-130-131. Cevapları MEB Yayınları

İnsanlık tarihinin, dünyanın her yerinde yada bir bölgesinde olsa bile tüm insanlığı temsilen meydana gelmiş bir su baskını “Nuh Tufanı” olarak bilinmektedir. Nuh tufanı denilince aklımıza gelenleri şu şekilde sıralayabiliriz. Nuh tarafından yapılmış inşa edilmiş bir gemi sayesinde insanlar ve hayvanların korunduğudur.

En detaylı anlatımı, Kur’an ayetlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda İncil ve Tevrat’ta yazan anlatımlardan da bilinmektedir. Nuh Tufanının ne zaman ve nerede gerçekleştiği halen daha arkeolojik olarak araştırılmaktadır. 18. Yüzyıl da bilimin gelişmesine katkı sağlayacak ve insanlığın hazinelerinin fark etmesini sağlayacak, Nuh Tufanı çok önemli bir yer tutmaktadır. Nuh tufanı, insanları derinden etkilemiş bir hadise olduğu için, akla ilk gelen şey,  geminin içindekiler ve  geminin yanaştığı dağ olmaktadır. Nuh Tufanı, bilgi ve bulgularını incelemek insanlar üzerinde derinden izler bırakmasını ve derinden etkilenmesinin nedenini anlamamıza yardımcı olacaktır.

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.