Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:50 - Mehmet Yazdı

Sizce Yazı Bulunmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu?

Sizce Yazı Bulunmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu? Açıklayınız.

Sonraki Ödev:  Sümerler Döneminde mi Günümüzde mi Yaşamak İstersiniz? Neden?

Sizce Yazı Bulunmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu 

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 36-37-38-39-40-41-42-43-44. Cevapları MEB Yayınları

Yazı bulunmasaydı, medeniyetler bugünkü ulaşmış oldukları seviyelere ulaşamazdı. Hayatın her alanında yaşamış olduğumuz gelişme ve ilerlemenin hemen hemen hepsi gerçekleşmemiş olurdu.

İletişimde problemler yaşanırdı. Yazının icat edilmesi ile birlikte medeniyetlerin gelişim hızları yükseldi. Var olan bilgiler nesilden nesle aktarıldı ve her nesil bir önceki neslin yaptıklarını geliştirerek bir üst seviyeye ulaştı. Yazı aynı zamanda insanlar arasındaki iletişimi de geliştirdi. Yazının icadıyla birlikte ekonomi, ticaret, muhasebe, edebiyat, tiyatro, eğitim, tıp, hukuk vb gibi birçok alan gelişti, ilerledi. Sistemler kuruldu, sistem dahilinde çalışmalar yürütüldü. Veriler, yazılar sayesinde kayıt altına alındı, borçlar ve alacaklar kayıt altına alındı. Velhasıl yazı bulunmamış olsaydı hayatımızda birçok şey eksik kalırdı.

Sonraki Ödev:  Paranın Kullanılmadığı Zamanları Düşünelim. Acaba İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılıyor, Nasıl Alışveriş Yapıyorlardı? Açıklayınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.