Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:50 - Mehmet Yazdı

Sümerler Döneminde mi Günümüzde mi Yaşamak İstersiniz? Neden?

Sümerler Döneminde mi Günümüzde mi Yaşamak İstersiniz?

Sonraki Ödev:  Sizce Yazı Bulunmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu?

Sümerler Döneminde mi Günümüzde mi Yaşamak İstersiniz Neden 

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 36-37-38-39-40-41-42-43-44. Cevapları MEB Yayınları

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, eski medeniyetler hakkında bilgi sahibi olmamız, tarımın, hayvancılığı ve ticaretin gelişmesi, tıp alanındaki gelişmeler vb gibi birçok neden, günümüzde yaşamak istememize yetecek bilgilerdir.

Sümerler döneminde maden, odun ve taş gibi ihtiyaç duyulan malzemelerin olmaması nedeniyle ticaret ağlarını kara ve deniz yolu olarak geliştirmişlerdir. Yurtlarında olmayan ihtiyaçlarına ulaşabilmek için aylar süren yolculuklar yapmak durumunda kalmışlar. Sümerlerin yazıyı icat etmeleri, medeniyetin gelişmesine çok büyük katkıda bulunmuştur. Geliştirdikleri matematik ölçüleri günümüzde hala kullanılmaktadır. Tıp, dil, astronomi gibi alanlarda da kendilerini geliştirmişler ve başka medeniyetlere örnek olmuşlar. Bizler de geçmişten gelen bu bilgileri geliştirmişiz, yaşadığımız döneme uyarlamışız ve gelişip ilerlemeye de devam etmekteyiz.

Sonraki Ödev:  Paranın Kullanılmadığı Zamanları Düşünelim. Acaba İnsanlar İhtiyaçlarını Nasıl Karşılıyor, Nasıl Alışveriş Yapıyorlardı? Açıklayınız
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.