Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 0:13 - Zülal Güneş Yazdı

Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Nelerdir?

Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Hakkında Bilgi Veriniz.

Sonraki Ödev:  Allah’ın Peygamberler Aracılığıyla Din Göndermesinin Amacı Sizce Nedir?

Toplumları Bir Araya Getiren Unsurlar Nelerdir

Sonraki Ödev:  8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 69-70-71-72-73. Cevapları MEB Yayınları

Din, dil, ırk, bayrak, vatan, vatan sevgisi, dine bağlılık, devlete olan itaat, birlik ve beraberlik, tarihi geçmiş, memleket sevdası, adalete olan ihtiyaç, özgürlük ihtiyacı, merhamet ihtiyacı, bağımsızlık tutkusu, gelenek ve görenek ve gelecek toplumları bir araya getiren en önemli unsurlar bunlardır.

Toplumların bir ara huzur ve mutluluk çerçevesi içerisinde yaşaması her şeyden önemlidir. Bu yüzden milli, kültürel, manevi değerlerin yaşanması ve korunması oldukça önemlidir. Toplumları bir araya getiren unsurlar zaman içerisinde oluşur ve zamanla kazanılır. Her toplumun ortak değerli olduğu unutulmamalıdır. Din, ırk, vatan, birlik ve beraberlik gibi ortak değerler sayesinde toplumda barış ve huzur sağlanmaktadır. İnsanların yardımlaşması ve paylaşması toplumsal bir değerdir. Kısacası toplumları bir araya getiren unsurlar milli ve manevi değerlerdir.

Sonraki Ödev:  İslam Dininde Aklın Önemiyle İlgili Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Dinin Birey ve Toplum Üzerindeki Etkileri Nelerdir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Dinin Bireye ve Topluma Katkılarını Tartışınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.