Anasayfa Kitap Cevapları
13 Temmuz 2023, 14:39 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112-113-114-115-116-117. Cevapları Anadol Yayıncılık

Dünya’da İklim ve Yaşam Cevapları

3. Ünite: Yeryüzünde Yaşam 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 112-113-114-115-116-117. Sayfa Anadol Yayıncılık


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 112 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Hazırlık Çalışmaları

İklim, insanların yaşamını nasıl etkilemektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: İklim insanların yaşadığı yeri, giyim tarzını yapacağı ileri etkilemektedir. Aynı zaman da nüfus dağılımını, bitki örtüsünü etkilemektedir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 113 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

Adelina’nın yaşadığı doğal ortamda görülen Akdeniz ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Akdeniz iklimi yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Akdeniz iklimi görülen bölgelerde turizm gelişmiş ve aynı zamanda tarımsal ekonomik faaliyetlerde de gelişme görülmektedir.

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 61-62-63-64. Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 114 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

Nukilik’in yaşadığı doğal ortamda görülen kutup ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Kutup iklimi, buzlukları oluşturur bundan dolayı tarım görülmez.  Bu iklimde yaşayan kişiler geçimlerini avcılık ve balıkçılık ile yapmaktadırlar. Hep soğuk yaşanır. Bundan dolayı kalın giysiler ve kardan yapılan evlerde kalırlar.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 115 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

Dong Jian’ın yaşadığı doğal ortamda görülen muson ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Muson iklimi, Sıcaklığı yüksek ama sürekli yağış alan bir iklimdir. Sürekli sel felaketleri meydana gelir. Tarım alanında pirinç ve çay da gelişme gösterilmiştir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 116 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Düşünelim Tartışalım

John’un yaşadığı doğal ortamda görülen ekvatoral ikliminin özellikleri hakkında çıkarımlarda bulununuz. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:   Ekvatoral iklimde sıcaklık görülür. Soğuk pek yaşanmaz. Yağış alır. Hava sıcaklığı fazla ve yağışın da fazla olduğu için ormanlık alanlar fazla bulunur.

Sonraki Ödev:  Ülkemizin Başka Hangi Alanlarda Teknolojik Ürünler Üretmesini İstersiniz? Söyleyiniz.

Öğrendiklerinizden yararlanarak Akdeniz iklimi, kutup iklimi, muson iklimi ve ekvatoral iklimin özelliklerini tablo hâlinde defterinize yazarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap:

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 116 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 117 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

Şifreyi Bulalım

Aşağıdaki bulmacada kutucuk içerisindeki kavramlar (aşağıdan yukarı, yukarıdan aşağı, sağdan sola, soldan sağa yazılarak) gizlenmiştir. Bu kavramları bularak üzerini çizdiğinizde geriye kalan harflerden bir şifre oluşacaktır. Bu şifreyi bulunuz.
Cevap: ASYA kelimesi tabloda yoktur.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 117 Sayfa Cevapları Anadol Yayınları

ŞİFRE: DOĞAL ÇEVREYE DUYARLILIK

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.