Anasayfa Kitap Cevapları
27 Eylül 2023, 20:17 - Mehmet Yazdı

Uhud Savaşından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarılabilir?

Hz. Peygamber’e (s.a.v.) ve ordu komutanına itaat etmenin önemini dikkate alarak bu savaşın sonuçlarını sınıfta arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

Sonraki Ödev:  Kendi Yaşadığı Yerden, Vatanından Başka Yerlere Göç Etmek Zorunda Kalan İnsanlar Ne Gibi Duygular Yaşarlar?

Uhud Savaşından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarılabilir

Sonraki Ödev:  6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90-91-92-93. Cevapları FCM Yayıncılık

Bu savaş, Müslümanların bozguna uğradıkları ilk savaştır. Okçuların açgözlülüğü taktikleri bozmuş ve onları kaybetmiştir. İslam tarihinde büyük önem taşıyan bu savaş bir derstir. Müslümanlar arasında münafıkların ortaya çıkması, savaşın seyrini değiştiren ana noktalardan biridir. Savaş başlamadan önce bile savaşa katılmaktan vazgeçen insanlar vardı. Bu durumda kim olduklarını biliyorlardı ve dikkatli davrandılar. Uhud Savaşı örnek bir savaş olarak tarihe geçmiştir. Peygamber’in bir savunma savaşı olan Uhud Savaşı’nda dişi kırılmış ve yanağı yaralanmıştır.

Savaş sonucunda Hz. ve Hamza (r.a.) 70 Müslüman şehit olmuştur. Bu şehitler arasında savaşa gitmeden kısa bir süre önce Müslüman olan sahabeler de vardır. Musab bin Umeyr (r.a.), Uhud Savaşı’nın şehidlerindendir. Uhud Savaşı’nda sancaktar ve yiğit bir savaşçı olarak şehit olmuştur. hertz. Hamza’nın şehadeti büyük bir hüzün ve hüzün havası yarattı.

Sonraki Ödev:  Hendek Savaşı'nın Sonuçları
Sonraki Ödev:  Hudeybiye Antlaşması'nın Sağladığı Barış Ortamı, İslam'ın Yayılmasına Nasıl Etki Etmiştir? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Günümüzdeki Cami Ve Mecsitleri, İşlevleri Bakımından Mescid-i Nebi İle Karşılaştırınız. Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.
Sonraki Ödev:  Kendi Yaşadığı Yerden, Vatanından Başka Yerlere Göç Etmek Zorunda Kalan İnsanlar Ne Gibi Duygular Yaşarlar?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap