Anasayfa Kitap Cevapları
24 Temmuz 2023, 15:32 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 114-115-116-117 Cevapları MEB Yayınları

Çevremi Temiz Tutarım Cevapları

5. Ünite Din Ve Temizlik 4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 114-115-116-117 Cevapları MEB Yayınları


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 114 Cevapları MEB Yayınları

Yanınızdan geçen birinin yere çöp atması veya tükürmesi size ne hissettirir?

Cevap: çevremizin kirleneceğinden dolayı moralim bozulur. Çevremizin kirlenmesi kötü bir şeydir.

Sonraki Ödev:  Yanınızdan Geçen Birinin Yere Çöp Atması Veya Tükürmesi Size Ne Hissettirir?

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları MEB Yayınları

Yukarıdaki şemayı evrendeki doğal dengenin bozulması açısından yorumlayınız.
Cevap: İnsanlar kendi emelleri için doğal çevreyi yok etmektedir. Bu sebepten dolayı hayvanlar evlerini kaybediyor ve nesilleri tükeniyor.


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları MEB Yayınları

Çevremizde, evimizde ve okulumuzda kullanmadığımız eşyaları geri dönüşüme nasıl kazandırırız? Bu atıklar ile neler yapabiliriz? Nasıl tekrar kullanabiliriz? Düşüncelerinizi yazınız.
Cevap: Bunları özel konteynırlarda toplaya bilir ve fabrikalara göndere biliriz. Fabrikalarda işlenerek farklı amaçlar için kullanılma hazırlana bilir.

Cevap2: Mutfakta atılan kağıt, plastik, cam ve metal gibi atıkların ayrıştırılması gerekmektedir. Bu atıklar Belediyelerin geri dönüşüm ve geri kazanım tesislerinde ham madde oluşturulmak için işlemden geçer. Camlar, plastikler ve metaller farklı ürün halinde hazırlanır. Özellikle çevre kirliliğini azaltmak için kullanılmayan eşyaları geri dönüşüme kazandırmak oldukça önemli bir konudur. Belediyeler bunun için özel olarak geri dönüşüm ve kazanım hizmeti vermektedir. Geri dönüşümü mümkün olan ve kullanılmayan eşyaları sizler de geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Atıkların ayrıştırma işlemi bireylere düşer. Dolayısı ile evinizdeki atıkları birbirinden ayırmanız gerekmektedir. Kapı, cam, plastik ve metal eşyalarınızı farklı farklı poşetler koyabilirsiniz. Sokaklar da bulunan geri dönüşüm kutularına ayrı ayrı atmaya dikkat edilmelidir.


4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları MEB Yayınları

4.-Sinif-Din-Kulturu-ve-Ahlak-Bilgisi-MEB-Yayinlari-Sayfa-117-Ders-Kitabi-Cevaplari

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.