Anasayfa Kitap Cevapları
8 Ekim 2023, 22:37 - Mehmet Yazdı

İlk Yardımın Önemini Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

İlk Yardımın Önemini Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız. Yazınıza Başlık Koymayı Unutmayınız.

İlk Yardımın Önemini Anlatan Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 172-173-174-175-176-177 Cevapları Anıttepe Yayınları

İlk Yardımın Önemi  

İlk yardımı gerçekten bütün bir toplum bilmeli hatta okullarda öğretilmeli. Çünkü hepimiz çok değerliyiz ve yaşamayı hak ediyoruz.

Hayatta her zaman ne olacağı belli olmuyor ve hiç beklemediğimiz anda, hiç beklemediğimiz zamanlarda kazalar yaşayabiliyoruz. Trafik kazaları, doğal afet kazaları, ani bebek ölümleri gibi kazaları haberlerde çok duyuyor, hatta bizzat biz de yaşıyoruz.

İlk yardım öğrenince hem sevdiklerinizin başına kötü bir durum geldiğinde işinize yarayacak hem de hiç tanımadığınız insanların hayatlarını kurtarmakta büyük bir rol alacaksınız. Bir kaza meydana geldiğinde ya da hiç olmayacak bir durumla karşılaştığınızda soğukkanlılığınızı korumanız gerekir. Kötü durumlar aile bireylerinin başına geldiğinde soğukkanlı olmak bir hayli zorlaşır. Fakat ilk yardım öğrenirseniz en azından öyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bileceğiniz için panik yapmaz, ambulans gelene kadar yardıma ihtiyacı olan kişiye müdahale eder ve yaşama şansını arttırırsınız. Panik halinde olmak işleri daha da kötü hale getirecektir ve ilk yardım yapmayı bilmeden ilk yardım yapmaya kalkışmak hiç istemeyeceğiniz sorunlara sebep olur. Bu yüzden sevdiklerine değer  veren herkesin ilk yardım öğrenmesi çok önemlidir.

Sonraki Ödev:  İlk Yardımın Önemli Olduğunu Düşünüyor Musunuz? Neden?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2023
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap