Anasayfa Kitap Cevapları
6 Aralık 2022, 16:05 - Mehmet Yazdı

Nusrat Mayın Gemisi hakkında bilgi toplayınız.

Nusrat Mayın Gemisi hakkında bilgi.

Sonraki Ödev:  Atatürk’ün Vatan Sevgisi ve Liderlik Özelliklerini Yansıtan Veciz Sözlerini Araştırınız.

Nusrat Mayın Gemisi hakkında bilgi toplayınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 46-48-49-50-51 Cevapları Anıttepe Yayınları

Nusrat mayın gemisi, Çanakkale Zaferi’nin en popüler simgeleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Bu gemi 18 Mart tarihinde düşman gemilerini büyük bozguna uğratması ile bilinmektedir.

Bilindiği üzere 17 Mart gecesinde Çanakkale Savaşı’nın seyri Nusrat mayın gemisi ile birlikte inanılmaz bir şekilde değişmiştir. Alman üretimi olan bu gemi kolay bir şekilde manevra yapabilmesi sebebi ile savaşta kullanılmıştır. Mayınlı sularda yaptığı hızlı manevralar ile birlikte düşmanı bozguna uğratmıştır. Savaştan sonra da uzun yıllar Nusrat mayın gemisinin kullanımı devam ettirilmiştir. Ancak 1990 yılında gemi sulara gömülmüştür. Sonrasında Tarsus Belediyesi tarafından kurtarılarak Çanakkale anısını yaşatabilmek amacı ile kurulan parka getirilmiştir.

Sonraki Ödev:  Atatürk'e “Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!” Sözünü Söyleten Gelişmeler Nelerdir?
Sonraki Ödev:  Dumlupınar Şehitliği'ni Ziyarete Gittiğinizi Düşününüz. Şehitlerimize Duygu ve Düşüncelerinizi İfade Eden Bir Mektup Yazınız.
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.