Anasayfa Kitap Cevapları
13 Mart 2023, 19:03 - Zülal Güneş Yazdı

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 50-51-52. Cevapları FCM Yayıncılık

Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Zekeriya (a.s.) Cevapları 

2.ÜNİTE: NAMAZ 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 36-44-47-48. Cevapları FCM Yayıncılık


6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 50 Cevapları FCM Yayınları

DÜŞÜNELİM – HAZIRLANALIM

Peygamberlerin hayatını öğrenmek insana ne gibi faydalar sağlar?

Cevap: Peygamberlerin hayatı Allah’ın emirlerine uygun bir şekilde gerçekleşmiştir. Allah’ın emirlerini onlar ilk olarak uygulamış ve ona göre yaşamışlardır. Bundan dolayı bizlere doğru yolu gösteren ve iyiye teşvik eden bir yaşamları olmuştur. Bizlerde peygamberlerin hayatını öğrenerek yapmamız ve yapmamamız gereken davranışları öğrenmiş oluruz.

Sonraki Ödev:  Peygamberlerin hayatını öğrenmek insana ne gibi faydalar sağlar?

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları FCM Yayınları

ETKİNLİK

Hz. Zekeriya’nın (a.s.) hayatında dikkatinizi çeken ve sizi etkileyen en önemli husus nedir? Niçin? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Hz. Zekeriya’nın eşinin kısır olması fakat Allah’ın onlara çocuk vermesi benim dikkatimi çok çekti. Ayrıca Hz. Meryem’in karnına bir bebek koyma mucizesi de çok dikkatimi çekti.


Fil Suresi ve Anlamı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları FCM Yayınları

Fil Suresi ve Anlamı Cevapları

ETKİNLİK

Fil suresinde bizlere ne gibi mesajlar verilmektedir? Sınıfınızda arkadaşlarınızla değerlendiriniz ve ulaştığınız sonuçları aşağıya yazınız.

Cevap: Fil suresi Kabe’yi yıkmak isteyen Eberehe’in filler ile Kabe’ye gitmesi ve Allah tarafından gönderilmiş olan ebabil kuşlarının bu orduyu mahvetmesi anlatan bir suredir. Bu surede bizlere verilmek istenen mesaj, Allah’ın yardımı her zaman geleceği vaat edilmektedir.

Sonraki Ödev:  Fil Suresinde Bizlere Ne Gibi Mesajlar Verilmektedir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.