Anasayfa Kitap Cevapları
2 Mayıs 2023, 1:18 - Mehmet Yazdı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174. Cevapları TUNA Yayınları

Ülkeleri Tanıyalım Cevapları

7. Ünite Küresel Bağlantılar: 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 174. Sayfa Cevapları TUNA Yayınları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174. Cevapları TUNA Yayınları


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 174 Cevapları Tuna yayınları

ÜLKELERİ TANIYALIM.

En fazla gezip görmek istediğiniz ülke neresidir? 

Cevap: Dünya üzerinde o kadar çok gezip görmek istediğim şehir var ki. En çok merak ettiğim şehir tokyo. Tokyo Japonya’nın başkenti ve bunun yanı sıra dünyanın en kalabalık şehri. Japon yemekleri, oranın teknolojik ürünlerini ve insanların yaşamlarını hep merak etmişimdir. Japonya’nın başkenti Tokyo en kalabalık ve en gelişmiş şehirdir.

Sonraki Ödev:  4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 2023

Bu ülkenin hangi özelliklerini merak ediyorsunuz?

Cevap2: En fazla gezip görmek istediğim ülke İtalya’dır. Ülkenin yapısı, tarihi ve kültürel olarak bugüne ulaşmış olan zengin mirası çok fazla dikkatimi çekmektedir. Bu nedenle de İtalya’ya gitmek ve ülkeyi görmek isterim. Ülke hakkında en merak ettiğim özellik ise caddeleri, sokakları, insanların yaşantısıdır. Buna ek olarak İtalya mutfağı da oldukça meşhur ve popüler olduğundan pizzasını ve diğer yemek kültürünü tanımak isterim. Roma’nın da bu şehirde bulunması ve aşıklar şehri olarak adlandırılması da insanları kendine çeken bir diğer unsurlardan. Buna ek olarak İtalya’da düzenlenen festivallerde oraya gitmek için en iyi sebeplerden.

 

Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.