Anasayfa Kitap Cevapları
8 Aralık 2022, 2:19 - Mehmet Yazdı

Dumlupınar Şehitliği’ni Ziyarete Gittiğinizi Düşününüz. Şehitlerimize Duygu ve Düşüncelerinizi İfade Eden Bir Mektup Yazınız.

Dumlupınar Şehitlerine duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız.

Dumlupınar Şehitliği'ni Ziyarete Gittiğinizi Düşününüz. Şehitlerimize Duygu ve Düşüncelerinizi İfade Eden Bir Mektup Yazınız.

Sonraki Ödev:  5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 46-48-49-50-51 Cevapları Anıttepe Yayınları

Fedakar Şehitlerim,

Bu ülke şu an bu halinde özgür ise sizin sayenizde. Size çok minnettarım. Sizin yaptığınız fedakarlıktan daha ötesi yok benim için. Vatanımız için şehit oldunuz. Şehitlik içerisindeki isimlere baktığımda ülkenin dört bir yanından geldiğinizi görüyorum.

Sizler evlerinizi bırakıp ülkemiz için kendinizi feda ettiniz. Eğer bu vatanı korumasaydınız. Şu an bu durumda olmazdık, biliyorum. Belki bir bayrağımız ve özgürlüğümüz hiç olmazdı. Sizin sayenizde bayrağımıza ve özgürlüğümüze sahibiz. Vatan topraklarında huzurlu uyuyun. Bu vatan bizlere emanet. Gözünüz arkanızda kalmasın.

Kahramanlarımız, ruhunuz şad, mekanınız da cennet olsun.

Sonraki Ödev:  Atatürk'e “Ordular, İlk Hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!” Sözünü Söyleten Gelişmeler Nelerdir?
Sizde Yorum Yazın


Forum Ders Cevapları Copyright © 2019-2022
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S/ Sitemap

Forum Ders Cevapları, Ders Kitabı Cevapları Sitemizde Yer Alan Konular İlkokul, ilköğretim, Ortaokul, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf, 5.Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8.Sınıf, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Hayat Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Trafik Güvenliği, Türkçe, Ders Kitabı, Sayfa Cevapları, Gibi Konulardan Oluşmaktadır. Yayınlardan Bazıları, Özgün, Aydın, MEB, Koza, GÜN, Sevgi, Semih Ofset, Yayınları, Ekoyay, Tutku, Gizem, Tuna, SDR Dikey, ATA, ADA, Anadol, Adım Adım, E-Kare, Dizin, Anıttepe, Lisans, Yargı, Berkay, Dersdestek, Bir-Yay, Sonuç, FCM, Yayıncılık, Anka Yayınevi.